Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometAustrija vodi protiv Nizozemske nakon autogola Malena

Austrija vodi protiv Nizozemske nakon autogola Malena

U drugom meču grupe C na Europskom prvenstvu, Austrija vodi protiv Nizozemske rezultatom 1:0. Gol za Austriju postigao je Memphis Depay u 6. minutu autogolom.

Austrija je dominirala prvom polovinom igre, stvarajući mnogo prilika i često napadajući gol Nizozemske. Nizozemska se branila najbolje što je mogla, ali nisu uspjeli izbjeći autogol koji je doveo Austriju u vodstvo.

Već u 38. minutu Austrija je imala veliku priliku da poveća vodstvo. Marko Arnautović je imao zicer, ali nije uspio pogoditi gol.

Nizozemska će morati mnogo bolje odigrati u drugom poluvremenu ako želi izbjeći poraz. Austrija je pokazala sjajnu igru i pokušat će zadržati vodstvo do kraja meča.

Ovaj meč je od izuzetne važnosti za obje ekipe jer će rezultat utjecati na njihove šanse za prolazak u sljedeću fazu takmičenja. Nizozemska je u prvom kolu pobijedila Ukrajinu, dok je Austrija izgubila od Sjeverne Makedonije.

Svi rezultati i statistike ovog meča možete pratiti uživo na našoj web stranici.

Ostanite sa nama i budite u toku sa svim najnovijim rezultatima i vijestima sa Evropskog prvenstva!