Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometAustrija smanjila prednost Turske, rezervista Gregoritsch zatresao mrežu

Austrija smanjila prednost Turske, rezervista Gregoritsch zatresao mrežu

Na utakmici između Austrije i Turske, odigranoj danas, rezervista Austrije, Michael Gregoritsch, postigao je gol u 67. minuti utakmice, smanjivši prednost Turske. Nakon ubacivanja Sabitzera, Posch je spustio loptu za Gregoritscha koji je preciznim udarcem pogodio mrežu turskog golmana Gunoka.

Do tog trenutka, Turska je dominirala utakmicom, postigavši drugi gol u 59. minuti. Guler je centrirao, a Demiral je postigao svoj drugi gol na utakmici. Izgledalo je da će Turska sigurno slaviti pobjedu.

Ipak, gol Gregoritscha vratio je nadu Austriji i donio preokret u igri. Sada je rezultat 1:2 u korist Turske, ali Austrija ima priliku da izjednači i možda čak preokrene rezultat.

Trener Austrije, Franco Foda, donio je nekoliko izmjena u igri u 65. minuti, kada su Grillitsch i Wober zamijenili Lienharta i Laimera. S druge strane, turski trener je u 58. minuti izveo zamjenu, iz igre je izašao Yuksek, a umjesto njega je ušao Ozcan.

Ova nogometna utakmica donosi mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti, a publika i navijači nestrpljivo iščekuju dalji razvoj događaja.

Budite u toku, pratite dalje izvještaje o ovoj utakmici i saznajte hoće li Austrija uspjeti izjednačiti ili čak preokrenuti rezultat.