Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometAustrija porazila Srbiju na otvaranju pripremnih utakmica pred EURO 2020

Austrija porazila Srbiju na otvaranju pripremnih utakmica pred EURO 2020

Fudbalska reprezentacija Srbije doživjela je poraz protiv Austrije u prvoj prijateljskoj utakmici pred Europsko prvenstvo 2020. Loše otvaranje utakmice s dva brza gola Austrije u 10. i 13. minuti rezultiralo je porazom izabranika Dragana Stojkovića.

Austrija je povela u 10. minuti golom Wimmera, a samo tri minute kasnije Baumgartner je povisio na 2:0. Srbija je uspjela smanjiti rezultat u 35. minuti golom Pavlovića na 2:1, ali nije uspjela izbjeći poraz.

Naredna prijateljska utakmica za Srbiju planirana je protiv Švedske 8. juna u Stockholmu, a bit će posebna jer će biti oproštajna utakmica Zlatana Ibrahimovića.

Evropsko prvenstvo će se održati od 14. juna do 14. jula, a Srbija će se takmičiti u grupi C protiv Engleske, Slovenije i Danske. Prva utakmica protiv Engleske zakazana je za 16. jun.

Također, danas su se odigrali još neki prijateljski mečevi, a utakmica između Italije i Turske završila je bez golova (0:0). Selektor Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez i direktor Emir Spahić pratili su ovaj meč iz tribine, jer će se njihova reprezentacija suočiti s Italijom već u nedjelju u Empoliju.

Zanimljivo je napomenuti da su Barbarez i Spahić odmah po dolasku u Italiju otišli na “specijalni” zadatak, čime su privukli pažnju javnosti.

Posljednje pripreme i prijateljske utakmice igraju ključnu ulogu u pripremi reprezentacija za nadolazeću fudbalsku smotru. Svi navijači s nestrpljenjem očekuju EURO 2020 i nadaju se uspješnom nastupu njihovih timova.