Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeSportNogometAustrija osvojila prvo mjesto u grupi D pobijedivši Nizozemsku

Austrija osvojila prvo mjesto u grupi D pobijedivši Nizozemsku

U posljednjem kolu grupne faze Europskog prvenstva 2020. u fudbalu, Austrija je ostvarila važnu pobjedu nad Nizozemskom rezultatom 3:2, čime su osvojili prvo mjesto u grupi D.

Utakmica je odigrana u Berlinu, a Austrijanci su već u šestoj minuti došli do vodstva. Prass je s lijeve strane ubacio loptu, koju je Malen nenamjerno skrenuo u vlastitu mrežu. Unatoč ovom nespretnom golu, Nizozemska se nije predala i uspjela je izjednačiti rezultat u 47. minuti. Simons je asistirao Gakpou, a ovaj je sigurno matirao austrijskog golmana za 1:1.

Ipak, Austrijanci nisu dugo čekali na novo vodstvo. U 59. minuti Schmid je postigao gol nakon asistencije Grillitscha. Nizozemska je uspjela ponovno izjednačiti u 75. minuti golom Depaya. No, konačnu pobjedu i prvo mjesto u grupi donio je Sabitzer u 80. minuti.

Ova pobjeda je za Austriju značajna jer su na taj način izbjegli jače protivnike u osmini finala, kao što su Engleska i Hrvatska. Drugo mjesto u grupi D zauzele su Francuska koja je remizirala s Poljskom rezultatom 1:1. Mbappe je postigao gol iz penala za Francusku, a Lewandowski je izjednačio također iz penala za Poljsku.

Osim Austrije i Francuske, u osminu finala plasirala se i trećeplasirana Nizozemska, dok je Euro za Poljake okončan.

Sve oči sada su uprte u iduću fazu natjecanja, gdje će Austrija i Francuska tražiti prolaz u četvrtfinale i nastavak svoje uspješne priče na Europskom prvenstvu.