Nedjelja, 30 Juna, 2024
HomeNogometAustrija bolja od Poljske u drugom kolu Eura

Austrija bolja od Poljske u drugom kolu Eura

Austrija je ostvarila važnu pobjedu protiv Poljske u drugom kolu Europskog prvenstva, rezultatom 2:1. Utakmica je odigrana u petak na stadionu Ernst Happel u Beču.

Austrija je povela već u devetoj minuti utakmice, kada je Mwene ubacio loptu s lijeve strane, a Trauner je glavom zatresao mrežu za vodstvo svoje momčadi. Međutim, Poljska je brzo izjednačila golom Piateka.

U drugom poluvremenu, u 66. minuti, Austria je ponovno povela. Prass, koji je tek tri minute ranije ušao u igru kao zamjena, uputio je sjajnu loptu za Baumgartnera, koji je precizno pogodio za 2:1.

Konačan rezultat postavio je Marko Arnautović u 78. minuti, izvođenjem kaznenog udarca nakon prekršaja Szczesnog na Sabitzeru. Austrijanac je bio siguran realizator najstrože kazne.

Uprkos dobroj igri, Poljska je ostala bez bodova nakon dva odigrana susreta, dok je Austrija s ovom pobjedom stigla do tri boda i trenutno se nalazi na drugom mjestu u grupi. Samo pobjeda protiv Nizozemske u posljednjem kolu donijela bi im prolazak u osminu finala.

Selekcija Austrije pokazala je izuzetno dobru igru i zasluženo stigla do pobjede protiv Poljske. Očekuje ih teško gostovanje protiv Nizozemske, ali s ovakvom motivacijom i igrom, Austrijanci će sigurno pružiti dobar otpor.

Posljednje kolo grupne faze donosi nam i ogled između Poljske i Francuske. Poljska će sigurno pokušati izboriti barem bodove kako bi zadržala šanse za plasman u daljnju fazu natjecanja.

Europsko prvenstvo donosi nam mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti, a svi ljubitelji nogometa s nestrpljenjem iščekuju ishode preostalih utakmica.