HomeSportOstali sportoviAustralska skateboarderka Trew osvojila zlato na Olimpijadi u 14. godini

Australska skateboarderka Trew osvojila zlato na Olimpijadi u 14. godini

Australska skateboarderka, Trew, ostvarila je senzacionalan uspjeh na Olimpijadi, osvojivši zlato u skateboardingu sa samo 14 godina i 86 dana. U finalu je nadmašila 15-godišnju Japanku Coconu Hiraki i 16-godišnju Britanku Sky Brown.

Impresivna pobjeda

Ovaj veliki podvig mlade Trew ostavlja bez daha. Iako je njena pobjeda izuzetna, zanimljivo je da ona nije najmlađa osvajačica zlata u istoriji olimpijskih igara. Naime, na vječnoj listi zauzima deveto mjesto kada se uzmu u obzir godine starosti prilikom osvajanja zlata.

Pobjednici ispred nje

Ispred Trew nalaze se imena poput plivačice Krisztina Egerszegi, koja je zlato osvojila u dobi od 14 godina i 41 dan, te Kyoko Iwasaki sa 14 godina i 6 dana. Također, u toj kategoriji je i skateboarderka Momiji Nishiya, koja je zlato osvojila sa samo 13 godina i 330 dana tokom Tokija 2021. To pokazuje koliko je takmičenje na olimpijadi izazovno i koliko talentiranih mladih sportista postoji.