HomeSportOstali sportoviAustralija nadigrala Srbiju i otvorila put ka četvrtfinalu

Australija nadigrala Srbiju i otvorila put ka četvrtfinalu

U uzbudljivom susretu, Australija je danas ostvarila značajnu pobjedu protiv aktuelnog olimpijskog šampiona, Srbije. Ova pobjeda osnažila je nadu Australije za prolazak u četvrtfinale.

Prva četvrtina: Početak dominacije Australije

U prvoj četvrtini Australija je odlično započela meč, povela sa 1:0. Ovaj početak dao im je potrebnu samopouzdanje, što je rezultiralo impresivnom igrom u drugoj četvrtini.

Rapsodija u drugoj četvrtini

Tokom druge četvrtine, Australijanci su tokom osnovnog vremena nastavili sa dominacijom, povećavši vodstvo na 6:1. Srbija je imala velike poteškoće da se prilagodi igri protivnika i nije mogla pronaći rješenje za njihovu ofanzivu.

Srbija u agoniji tokom treće četvrtine

Treći period donio je još više muke za Srbiju. Nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, dok je Australija povećala prednost na ogromnih 7:1.

Završnica i konačan rezultat

U posljednjoj četvrtini, Srbija je ipak uspjela ublažiti poraz sa dva pogotka, no meč je završen rezultatom 8:3. Nezaustavljivi Luke Pavillard bio je ključni igrač za Australiju sa četiri postignuta gola.

Dva pogotka za Srbiju postigao je Dušan Mandić, dok je Nikola Dedović dodao jedan.