Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeKosarkaAtinski Zeleni osvojili naslov prvaka Evrope, Kraljevi poraženi u finalu

Atinski Zeleni osvojili naslov prvaka Evrope, Kraljevi poraženi u finalu

Panathinaikos je pobijedio Real Madrid rezultatom 95:80 u finalu Eurolige i osvojio naslov prvaka Evrope. Uzbudljiva utakmica odigrana je u Štark Areni u Beogradu pred 18 hiljada gledatelja.

Tokom prve četvrtine susreta, srpski sudija Ilija Belošević upozorio je mladog Džanana Musu da ne simulira. Belošević je prekinuo igru i rekao: “Stani, stani, nemoj da se bacaš”. Musa je pokušao iznuditi prekršaj košarkaša Panathinaikosa, ali je sudija smatrao da simulira te ga je upozorio da to ne radi.

Unatoč pokušajima Musa, on je bio najefikasniji igrač Reala na ovom susretu, ostvarivši 15 poena, pet skokova i četiri asistencije. Međutim, to nije bilo dovoljno za odbranu evropske titule.

Panathinaikos je dominirao tokom cijelog meča, sa atinskim Zelenima koji su pobrali sve pohvale za svoju igru. Njihova timska igra, preciznost i fizički stil igre bili su odlučujući faktori u osvajanju naslova.

Real Madrid, poznat kao Kraljevi europske košarke, ostaje s aspomidama nakon ovog poraza. Međutim, osvojili su mnoge titule u prošlosti i sigurni smo da će se oporaviti i vratiti još jači u nastavku sezone.

Fotografija koju je Sport Klub podijelio na Instagramu prikazuje trenutak kada je sudija Belošević upozorio Musu. Ova slika izazvala je veliku pažnju na društvenim mrežama, jer je prikazala trenutak koji je obilježio ovu utakmicu.

Panathinaikos se raduje svom naslovu prvaka Evrope, dok će Real Madrid napraviti analizu svoje igre kako bi se vratili jači i spremniji za narednu sezonu.