Četvrtak, 3 Oktobra, 2024
HomeSportNogometAtalanta savladala Šahtar u Ligi prvaka dok se ukrajinski tim bori s...

Atalanta savladala Šahtar u Ligi prvaka dok se ukrajinski tim bori s posljedicama rata

Težak poraz Ukrajinskog tima

Ukrajinski nogometni klub Šahtar Donjeck nastavlja svoju kampanju u Ligi prvaka, ali pod teškim okolnostima. Zbog rata u Ukrajini, njihove domaće utakmice održavaju se u Njemačkoj. U ovoj prilici, Šahtar je pretrpio poraz od Atalante rezultatom 3:0.

Ključni trenuci utakmice

Atalanta je otvorila utakmicu u 21. minuti kada je Berat Djimsiti postigao prvi gol. Do kraja prvog poluvremena, Ademola Lookman je povisio prednost na 2:0, a asistenciju je zabilježio naš reprezentativac Sead Kolašinac.

Konačni rezultat susreta postavio je Raul Bellanova u 48. minuti. Sead Kolašinac odigrao je cijeli susret, pokazujući solidnu formu i zalaganje na terenu.

Šta slijedi za Šahtar i Atalantu?

Šahtar će sljedeći meč igrati u Londonu protiv Arsenala, gdje će pokušati ostvariti bolji rezultat. U međuvremenu, Atalanta će na svom terenu ugostiti škotski Celtic, a nadaju se nastavku uspjeha nakon ove pobjede.

Povijesni trenutak za Gironu

U drugoj utakmici, Girona je pretrpjela poraz 3:2 od Feyenoorda. Ipak, španski tim je postao prvi tim u historiji Lige prvaka koji je postigao autogol na dva uvodna meča.