Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometAtalanta i Kolašinac osvajaju naslov u Evropskoj ligi!

Atalanta i Kolašinac osvajaju naslov u Evropskoj ligi!

U sinoćnjem finalu Evropske lige, Atalanta je ostvarila izvanrednu pobjedu protiv Bayer Leverkusena rezultatom 3:0. Ademola Lookman je bio nezaustavljiv i postigao svih tri gola, čime je donio titulu svom timu i našem bh. reprezentativcu Seadu Kolašincu.

Prva dva gola su postignuta u prvih 14 minuta susreta, kada je Zappacosta ubacio za Lookmana koji je sigurno zatresao mrežu. U nastavku prvog dijela, Grimaldo je imao šansu za Leverkusen, ali je Musso bio brz i obranio udarac. Rezultat se nije mijenjao sve do 75. minute kada je Lookman postigao svoj treći gol i time kompletirao hat-trick.

Ovom pobjedom, Kolašinac je postao prvi bh. nogometaš koji je osvojio evropski trofej od Elvira Rahimića 2005. godine. Taj uspjeh Rahimić je postigao sa CSKA Moskvom u tadašnjem Kupu UEFA. Nažalost, Kolašinac je morao napustiti teren na kraju prvog poluvremena zbog zamjene.

Sa druge strane, Leverkusen je doživio prvi poraz ove sezone nakon 51 utakmice u svim takmičenjima. Ova pobjeda Atalante donijela je titulu u Bergamo i veliko slavlje za cijelu ekipu.

S ponosom možemo reći da je Sead Kolašinac svojim sjajnim igrama doprinio tituli Atalante u Evropskoj ligi. Za bh. nogometaše, ovo je izuzetno važan korak naprijed u međunarodnom fudbalu, a nadamo se da će biti još mnogo sličnih uspjeha u budućnosti.