HomeSportNogometAston Villa propustila šanse, Arsenal slavio u uzbudljivoj utakmici

Aston Villa propustila šanse, Arsenal slavio u uzbudljivoj utakmici

Arsenal upisao važnu pobjedu

U posljednjoj utakmici Premier lige, Arsenal je uspio ostvariti značajnu pobjedu protiv Aston Ville. Gosti su, iako su imali nekoliko dobrih prilika, nisu uspjeli realizovati svoje šanse. Arsenal je pokazao odlučnost i superiornost u drugom poluvremenu.

Trossard i Partey donijeli pobjedu

Leandro Trossard je otvorio rezultat u 67. minuti, donoseći vođstvo Arsenalu. Samo deset minuta kasnije, Thomas Partey je potvrdio pobjedu svojim pogotkom, nakon asistencije Bukaya Sake. Ova dva igrača su se istaknula kao ključni faktori u ovom trijumfu.

Stanje na tabeli

Trenutno, Manchester City, Brighton i Arsenal imaju po šest bodova, dok je Aston Villa na 12. poziciji s tri osvojena boda. Ova situacija jasno ukazuje na to da je Arsenal pokazao iznimnu formu na početku sezone.

Pregled drugih rezultata

Pored spomenute utakmice, zabilježeni su i drugi važni rezultati u Premier ligi. Brighton je savladao Manchester United rezultatom 2:1, dok je Crystal Palace izgubio od West Hama 0:2, gdje su se strijelci bili Soucek i Bowen.