Organizacija vjencanja
HomeSportNogometArsenal slavio, ali sudijska odluka mogla promijeniti ishod

Arsenal slavio, ali sudijska odluka mogla promijeniti ishod

Kompletna kontrola Topnika

Topnici su postigli značajnu pobjedu, znajući tačno šta žele. U prvom poluvremenu, na vrijeme su zabilježili dva gola i tokom cijele utakmice dominirali terenom.

Ključni trenutak u 77. minuti

U 77. minuti, došlo je do spornog trenutka koji je mogao preokrenuti utakmicu. Stoper Arsenala, Willy Saliba, intervenirao je i pogodio u ispruženu ruku saigrača Riccarda Calafiorija.

Sudijska odluka bez penala

Na veliko iznenađenje domaćih igrača i navijača, sudija Slavko Vinčić iz Slovenije nije dosudio penal nakon pregleda situacije. Čak se i VAR soba uključila, potvrđujući da nije bilo osnova za jedanaesterac.

Pravila su bila na strani sudije

Premda je ruka bila daleko od tijela, sudija je procijenio da je lopta išla od saigrača, a ne prema Calafioriju. Ova odluka izazvala je burne reakcije na terenu i van njega.

Paralela sa situacijom u BiH

Štaviše, slična situacija se nedavno desila u WWin ligi Bosne i Hercegovine. Na Grbavici, Željezničar je ostvario pobjedu nad Posušjem rezultatom 1:0, u identičnoj kontroverzi.