Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportNogometArsenal Otvorio Sezonu Pobjedom: Saka i Havertz Predvodili Topnike

Arsenal Otvorio Sezonu Pobjedom: Saka i Havertz Predvodili Topnike

Arsenal, tim koji iz godine u godinu napreduje, uspješno je otvorio novu sezonu Premier lige. Nakon borbe koja se odvijala prošle sezone, kada su izgubili titulu prvaka od Manchester Cityja, Topnici su odabrali novu strategiju.

Pobjednički Početak

Na otvaranju sezone, Arsenal je lako savladao ekipu Wolverhamptona. Prvi gol postigao je Kai Havertz u 25. minuti. Bukayo Saka je poslao savršenu loptu u kazneni prostor, a Havertz je glavom dovodio domaćine u vodstvo.

Saka kao Heroj

U 74. minuti, Saka je odlučio da se i sam upiše u strijelce. Fenomenalnim udarcem s vrha kaznenog prostora postigao je drugi gol. Ovaj pogodak je postavio konačan rezultat utakmice.

Upravljanje Minutama

Mikel Arteta, menadžer Arsenala, pametno je dozirao minutažu svojim ključnim igračima. Najveće pojačanje Riccardo Calafiori nije ni nastupio, što pokazuje da Arsenal ima dubinu u timu.

Konkurencija na Otvaranju

Osvojena tri boda omogućila su Arsenalu da započne sezonu uspješno. Uz njih, Manchester United i Liverpool su također ostvarili pobjede. U međuvremenu, Newcastle je iznenadio savladavši Southampton rezultatom 1:0, i to s igračem manje. Redovan crveni karton za Fabiana Schara nije spriječio Joelintona da donese pobjedu.

U narednim utakmicama, Arsenal će nastojati zadržati momentum i boriti se za titulu.