Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometArsenal nastavlja dominaciju nad Tottenhamom u sjevernom Londonu

Arsenal nastavlja dominaciju nad Tottenhamom u sjevernom Londonu

Arsenal je još jednom potvrdio svoju dominaciju nad Tottenhamom, pobijedivši ih treći put zaredom na njihovom terenu. Ova pobjeda dodatno učvršćuje status Topnika kao najjačeg rivala u sjevernom Londonu.

Prva poluvremena bez golova

U prvom dijelu utakmice, domaći tim je imao više inicijative. Prva šansa došla je u 6. minuti kada je golman Arsenala, Raya, odlično intervenisao i otklonio prijetnju Kuluševskog. Kasnije, u 16. minuti, Arsenal je pokušao preko Kaija Havertza, čiji udarac glavom zaustavlja čuvar mreže, Vicario.

Gabriel prelomio utakmicu

Unatoč nekoliko prilika s obje strane, prvo poluvrijeme završeno je bez golova. No, situacija se mijenja u nastavku. U 64. minuti, nakon kornera, Saka je sjajno centrirao, a Gabriel je iz blizine upravo glavom postigao gol za 1:0.

Topnici potvrđuju pobjedu

Ova pobjeda ne samo da učvršćuje položaj Arsenala u Premier ligi, već i dodatno znatno poboljšava moral ekipe. Suočavanje s najljućim rivalom uvijek nosi dodatni pritisak, a Arsenal je još jednom pokazao svoju snagu i koncentraciju.