Ponedjeljak, 1 Jula, 2024
HomeSportNogometArgentinski mladić donio pobjedu Manchester Unitedu protiv gradskog rivala

Argentinski mladić donio pobjedu Manchester Unitedu protiv gradskog rivala

Uzbudljivi gradski derbi između Manchester Cityja i Manchester Uniteda završen je s pobjedom Crvenih đavola rezultatom 2:0. Ovo je bio ključni susret za oba tima, s obzirom na to da je City jurio duplu krunu, dok je United trebao pobjedu kako bi osigurao plasman u Evropu.

Prvi gol na utakmici postigao je mladi argentinski fudbaler Alejandro Garnacho u 30. minuti. Nakon jedne dubinske lopte, došlo je do nesporazuma između Joška Gvardiola i golmana Stefana Ortege, što je rezultiralo loptom koja je preskočila čuvara mreže Cityja i došla do Garnacha. On je iskoristio praznu mrežu i sa sigurnošću pogodio za vodstvo Uniteda.

U finišu prvog poluvremena, Kobbie Mainoo je udvostručio vodstvo za United. Lijepom kombinacijom između Garnacha i Bruna Fernandesa, Mainoo se sjajno snašao i preciznim udarcem povisio na 2:0.

Ova pobjeda zadovoljila je navijače Uniteda, koji su željno iščekivali plasman u Evropu. S obzirom na neuspjeh u prvenstvu, ova utakmica bila je posljednja prilika za Crvene đavole da ostvare svoj cilj.

Manchester City će morati nastaviti loviti duplu krunu u preostalim utakmicama, dok će United uživati u svojoj pobjedi i veseliti se nastupima u Evropi. Sigurno je da će ovo biti još jedna uzbudljiva završnica fudbalske sezone u Manchesteru.