Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometArgentina savladala Čile i osigurala mjesto u četvrtfinalu

Argentina savladala Čile i osigurala mjesto u četvrtfinalu

U drugom kolu grupe A na Copa Americi, aktuelni prvaci svijeta, Argentina, su ostvarili pobjedu nad selekcijom Čilea rezultatom 1:0. Utakmica je odigrana u New Jerseyu, a Argentinci su dominirali tokom cijelog meča.

Argentinski tim je imao čak 21 šut prema golu Čilea, dok njihovi protivnici nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac u okvir gola. Ipak, odlučujući trenutak se desio u samom finišu susreta. U 88. minuti, Lionel Messi je izveo korner, a Lautaro Martinez je bio najbolje pozicioniran u gužvi u šesnaestercu Čilea. S nekoliko metara udaljenosti, Martinez je uspio pogoditi za konačnih 1:0 i plasman argentinskog tima u četvrtfinale.

Ova pobjeda je bila ključna za Argentinu da se približi daljnjim fazama turnira i da brane svoju titulu. U drugom susretu ove grupe, Kanada je također ostvarila minimalnu pobjedu protiv Perua rezultatom 1:0 golom Jonathana Davida iz 74. minute.

Tabela grupe A nakon drugog kola sada izgleda ovako:
1. Argentina – 6 bodova
2. Kanada – 3 boda
3. Peru – 0 bodova
4. Čile – 0 bodova

Ovom pobjedom, Argentina je potvrdila svoj favoritizam i snažan tim koji će biti teško savladati na ovogodišnjoj Copa Americi. S nestrpljenjem očekujemo daljnje utakmice ovog izuzetno zanimljivog turnira.