Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeSportNogometArgentina i Maroko remizirali na otvaranju Olimpijskog turnira u nogometu

Argentina i Maroko remizirali na otvaranju Olimpijskog turnira u nogometu

Maroko vodio, Argentina se vratila u dramatičnoj utakmici

Olimpijski turnir u nogometu započeo je spektakularno, a reprezentacije Argentine i Maroka odigrale su neizvjesnu utakmicu koja je završila rezultatom 2:2. Marokanci su poveli golom Soufianea Rahimija u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi isti igrač udvostručio prednost na otvaranju drugog dijela utakmice. Ipak, Argentinci se nisu predavali, te su Giuliano Simeone i Cristiano Medina preokrenuli rezultat i osigurali bod svojoj ekipi u posljednjim minutama utakmice.

Španija slavila protiv Uzbekistana

U drugom meču programa, Španija je izašla kao pobjednik protiv Uzbekistana rezultatom 2:1. Iako su Uzbekistanci pružili snažan otpor, golovi Marca Pubilla i Eldora Shomurodova s bijele tačke obilježili su ovaj susret. Očekuje se žestoka borba za prolazak u četvrtfinale iz grupe u kojoj se nalaze Ukrajina, Irak, Argentina i Maroko.