Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaAmerička košarkaška reprezentacija osvojila zlato na Olimpijadi u Parizu!

Američka košarkaška reprezentacija osvojila zlato na Olimpijadi u Parizu!

Američka košarkaška reprezentacija još jednom je pokazala svoj raskošni talent. Na Olimpijadi održanoj u Parizu, osvojili su zlato, čime su se domogli pete uzastopne titule. Ova nevjerojatna pobjeda dolazi nakon što su u Tokiju takođe osvojili zlatnu medalju.

Uspješan početak za američke košarkaše

Finale je počelo vrlo izjednačeno, sa stalnim promjenama vodstva. Prva četvrtina završila je rezultatom 20:15 za Amerikance. Igrači kao što su LeBron James i Stephen Curry uspjeli su zadržati prednost tokom ovog perioda.

Francuska se vraća u igru

Francuski tim nije lako odustao. U drugoj četvrtini, pokazali su visoki nivo igre. Na odmor su otišli s rezultatom 49:41 u korist Amerikanaca, ali su osjetili pritisak iz redova protivnika.

Finalna borba i ključni momenti

Amerikanci su imali prednost od 13 poena sredinom treće četvrtine. Međutim, Francuska je napravila seriju i smanjila zaostatak na šest poena. Unatoč tom pritisku, Amerika je zadržala hladnokrvnost.

Curry kao junak utakmice

Na kraju, ključni momenti došli su zahvaljujući fenomenalnom Stephenu Curryju. Njegovi spektakularni poeni osigurali su pobjedu i potvrdili dominaciju američke reprezentacije. Oni su na kraju zasluženo osvojili zlato.