Nedjelja, 20 Oktobra, 2024
HomeSportNogometAmar Dedić se vratio na teren: Asistencija za preokret Salzburga!

Amar Dedić se vratio na teren: Asistencija za preokret Salzburga!

Utakmica bez pogodaka u prvom poluvremenu

U utakmici između Red Bull Salzburga i Rheindorf Altacha, prvo poluvrijeme okončano je bez pogodaka. Iako su domaći imali svoje prilike, gosti su uspjeli doći do prednosti.

Fridrikas donosi vodstvo gostima

Gosti su poveli pola sata prije kraja utakmice, kada je Fridrikas postigao pogodak. Međutim, trener domaćih odlučuje se na ključnu promjenu.

Povratak Amara Dedića

Trener domaćih u igru ubacuje Amara Dedića, reprezentativca Bosne i Hercegovine, koji se oporavio od povrede. Dedić je ranije propustio nekoliko važnih utakmica naše selekcije u Ligi nacija.

Asistencija koja mijenja igru

Dedić je pokazao svoju klasu pet minuta prije kraja. Fenomenalno je centrirao, a Konate je iskoristio priliku i izjednačio rezultat.

Preokret i konačna pobjeda

Nakon izjednačenja, samo dvije minute kasnije, Baidoo pogađa za preokret. Red Bull Salzburg pobjeđuje Rheindorf Altach rezultatom 2:1.

Dedić nastavlja s dobrim izdanjima

Ovo je bila druga asistencija Dedića u ovoj sezoni austrijske Bundeslige. Salzburg trenutno zauzima četvrto mjesto na tabeli.

Naredne utakmice

U narednom kolu, Salzburg će gostovati trećeplasiranom Wolfbergeru, gdje će Dedić tražiti novu priliku za pokazivanje svojih sposobnosti.