Petak, 5 Jula, 2024
HomeTenisAlejandro Tabilo senzacionalno eliminisao Đokovića na turniru u Rimu

Alejandro Tabilo senzacionalno eliminisao Đokovića na turniru u Rimu

Čileanski teniser, Alejandro Tabilo, iznenadio je sve u teniskom svijetu kada je sa 2:0 u setovima pobijedio najboljeg igrača svijeta, Novaka Đokovića, na turniru u Rimu. Ova pobjeda je još značajnija jer je Tabilo trenutno rangiran kao 32. na ATP listi, dok je Đoković apsolutni favorit.

Meč je trajao svega sat i sedam minuta, a Tabilo je dominirao na terenu. Već u prvom setu je oduzeo dva Đokovićeva servisa i poveo sa 4:0. Rutinski je priveo set kraju rezultatom 6:2. U drugom setu se ponovio isti scenarij – Tabilo je napravio break već u prvom gemu i stekao prednost od 3:1. Kada je Đoković servirao pri rezultatu 5:3, Tabilo je još jednom napravio break i završio meč sa 6:3.

U osmini finala Tabilo će se sastati sa ruskom teniskom zvijezdom, Karenom Kačanovom. Nakon ovog senzacionalnog trijumfa protiv Đokovića, Tabilo će biti u velikoj formi i imaće ogromno samopouzdanje u narednom meču.

Svi ljubitelji tenisa sa nestrpljenjem će očekivati ovaj okršaj, jer se sada postavlja pitanje kako će Tabilo igrati protiv još jednog vrhunskog tenisera. Da li je ovo samo prolazan trenutak ili Tabilo zaista ima potencijal da ugrozi najbolje igrače na svijetu?

Ostaje nam da pratimo dalji tok turnira kako bi vidjeli da li je Alejandro Tabilo sposoban napraviti još neko iznenađenje i potvrditi da je njegova pobjeda protiv Đokovića bila rezultat njegove sjajne igre, a ne prolaznog trenutka sreće.