Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeTenisAlcaraz spektakularnim preokretom do finala Roland Garrosa

Alcaraz spektakularnim preokretom do finala Roland Garrosa

U polufinalnom meču teniskog turnira Roland Garros, mladi španski teniser Carlos Alcaraz doživio je dramatičan preokret i izborio svoje mjesto u finalu. Nakon lošeg starta i gubitka prvog seta protiv Talijana Jannika Sinnara, mnogi su već pomislili da je njegov san završen.

Na samom početku meča, Alcaraz je gubio servis i Sinner je brzo stekao prednost od 4:0. Ubrzo je slavio s rezultatom 6:2 u prvom setu. Međutim, mladi Španac se nije predavao. U drugom setu, nakon još jednog oduzetog servisa od strane Sinnara, Alcaraz se budio i napravio fantastičan preokret. Sa šest osvojenih gemova zaredom, Španac je osvojio drugi set rezultatom 6:3, pokazujući svu svoju kvalitetu i borbenost.

Treći set bio je izuzetno napet. Alcaraz je uspio oduzeti servis Sinnaru, ali talentirani Talijan nije se predavao. Pokazao je svoje vještine i uzvratio s dva breaka, te osvojio set rezultatom 6:3. Sinner je imao prednost od 2:1 u setovima, ali Alcaraz nije prestajao boriti.

U posljednjem setu, teniseri su se izmjenjivali u osvajanjima poena, ali Sinner je poklekao u ključnom trenutku. Alcaraz je sačuvao svoj servis i napravio ključni break, osvajajući set rezultatom 6:4 i svoje prvo finale Grand Slam turnira.

Ovaj dramatičan meč između Alcaraza i Sinnara privukao je pažnju ljubitelja tenisa širom svijeta. Mladi Španac pokazao je nevjerojatnu hrabrost i mentalnu snagu, dok je Sinner pružio snažan otpor sve do samog kraja.

Finale Roland Garrosa bit će prilika za Alcaraza da se bori za prestižnu titulu. Nakon ovog spektakularnog preokreta, teniski svijet s nestrpljenjem iščekuje njegov naredni meč.