Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometAlbanija postiže najbrži gol u historiji Eura protiv Italije

Albanija postiže najbrži gol u historiji Eura protiv Italije

Spektakularan početak utakmice između Albanije i Italije na Europskom prvenstvu ostavio je svjetsku javnost u šoku. Samo 22 sekunde nakon početnog zvižduka, Emiliano Di Marco, igrač Italije, izveo je loše izbacivanje iz auta, a Ermir Bajrami iz Albanije je sjajno reagovao i snažnim udarcem zakucao loptu pod prečku golmana Donnarummu.

Ovaj pogodak obara sve rekorde i postaje najbrži gol u historiji Eura, pretekavši dosadašnjeg rekordera Dimitrija Kiričenka, koji je na Euru 2004. godine postigao gol za Rusiju nakon minute i sedam sekundi. Snimak ovog nevjerojatnog gola možete pogledati [ovdje].

Ipak, radost albanske ekipe nije dugo trajala. Već u 10. minuti utakmice, Alessandro Bastoni iz Italije uspio je poravnati rezultat na 1:1 nakon slabe reakcije albanske odbrane nakon kornera.

Italija brani titulu evropskog prvaka, dok je ovo drugo učešće Albanije na ovoj smotri najboljih evropskih selekcija. U prvom meču ove grupe, Španija je ubjedljivo pobijedila Hrvatsku rezultatom 3:0.

Ovo nevjerojatno brzo postignuti gol ne samo da je ostavio fudbalski svijet bez daha, već je i postao hit na društvenim mrežama. Cijela fudbalska javnost i dalje će prepričavati ovaj trenutak, a pitanje je hoće li ovaj rekord ikada biti oboren.