HomeSportNogometAjax ostvario historijsku pobjedu protiv Panathinaikosa u najdužoj penal-seriji

Ajax ostvario historijsku pobjedu protiv Panathinaikosa u najdužoj penal-seriji

U neviđenom okršaju između Ajaxa i Panathinaikosa, tim iz Amsterdama je prošao dalje u kvalifikacijama za Ligu prvaka. U prvom susretu, Ajax je slavio s 1:0 u Atini. Međutim, sinoć je Tete u 89. minuti postigao gol za Panathinaikos, izjednačivši ukupni rezultat.

Izvođenje penala odlučuje pobjednika

Nakon 90 minuta i dodatnih 30, susret je otšao u produžetke. U dodatnom vremenu nije bilo golova, pa je putnik u play-off odlučen izvođenjem penala. Ova situacija donijela je najdužu penal-seriju u historiji evropskih takmičenja.

Rekordna penal-serija

U ovoj epskoj penal-seriji izvedeno je čak 34 penala. Ajax je imao nekoliko prilika da završi meč, ali su Brobbey i Traore propustili sigurne šanse. Na kraju, Gaaei je otišao na izvođenje penala i postavio tačku na ovu spektakularnu utakmicu.

Ajax prolazi dalje

Nakon promašaja Vilhene, Ajax je završio meč rezultatom 13:12. Ovaj meč ostao će zapamćen kao najduža penal-serija, premašivši rekord U21 reprezentacija Nizozemske i Engleske koje su izvele 32 penala na Euru 2007.