Nedjelja, 27 Oktobra, 2024
HomeSportNogometBarcelona deklasirala Real u spektakularnom El Clasicu

Barcelona deklasirala Real u spektakularnom El Clasicu

Fenomenalna predstava Katalonaca

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Barcelona je odličnom igrom u drugom dijelu ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Real Madrida.

Reprezentativno izvođenje Lewandowskog

Prvi gol za Barcelonu postigao je Robert Lewandowski u 54. minuti. Sjajno je iskoristio priliku u situaciji jedan na jedan.

Dominacija u drugom poluvremenu

Sam Lewandowski je samo tri minute kasnije udarcem glavom povećao prednost na 2:0. Ova prednost dodatno je podigla moral tima.

Yamal i Raphinha upisani u strijelce

Fantastična saradnja između Raphinhe i Lamina Yamala donijela je treći gol. Yamal se upisao kao strijelac, čime je potvrdio svoj talent.

Na samom kraju, Raphinha se još jednom istaknuo i postavio konačan rezultat utakmice na 4:0. Barcelona je tako pokazala svoju superiornost.

Položaj na tabeli

Sa 30 bodova nakon 11 odigranih utakmica, Barcelona vodi na tabeli sa šest bodova prednosti nad najvećim rivalom, Real Madridom.

Naredne utakmice

U sljedećem kolu, Barcelona će dočekati Espanyol u lokalnom derbiju, dok će Real Madrid gostovati Valenciji. Ova nedjelja donosi nova uzbuđenja.