Subota, 26 Oktobra, 2024
HomeSportNogometNevjerovatan preokret u derbiju: Stupčanica savladala Čelik sa 4:2

Nevjerovatan preokret u derbiju: Stupčanica savladala Čelik sa 4:2

U uzbudljivom derbiju na stadionu “Danac”, Stupčanica je porazila Čelik sa 4:2. Utakmica je privukla veliki broj navijača, koji su stvorili fantastičnu atmosferu.

Pocetak utakmice u znaku Čelika

Željni pobjede, igrači Čelika su briljirali u prvom dijelu. Već u 33. minuti, Mašić je otvorio rezultat, a samo dvije minute kasnije, Tabaković je iz penala udvostručio prednost. Igrači sa “Bilinog polja” su izgledali kao favoriti za osvajanje tri boda.

Preokret Stupčanice

Ipak, u nastavku meča, Stupčanica je pokazala snagu. U 53. minuti, Vazda je smanjio na 2:1, a potom je Mehanović u 73. minuti izjednačio rezultatom 2:2. Domaći su nastavili sa pritiskom, a sve se okrenulo deset minuta prije kraja utakmice.

Junak utakmice

Anes Vazda postigao je svoj drugi gol i doveo Stupčanicu u vodstvo od 3:2. U sudijskoj nadoknadi, Karahmetović je postavio konačnih 4:2. Ova pobjeda omogućila je Stupčanici nastavak borbe za gornji dio tabele.

Ovaj meč će se dugo pamtiti zbog izvanrednog preokreta i odlične atmosfere među navijačima.