Organizacija vjencanja
HomeSportKosarkaDrama na terenu: Fenerbahče preokreće protiv Panatinaikosa

Drama na terenu: Fenerbahče preokreće protiv Panatinaikosa

Uzbudljiva završnica meča

Bilo je to pravo uzbuđenje na košarkaškom terenu, iako se veći dio utakmice činilo da će Panatinaikos lako slaviti. Domaći su tim konstantno vodio, dok je Fenerbahče na kraju napravio nevjerojatan preokret.

Sloukas donosi pobjedu Fenerbahčeu

U posljednjoj četvrtini Fenerbahče je uspio povesti 73:70, ali uzbudljiva završnica nije stala tu. Minutu prije kraja, Kostas Sloukas pogodio je ključnu trojku, što je gostima donijelo prednost 75:73. Fener je uspio zadržati prednost do kraja utakmice.

Istaknuti igrači

Unatoč porazu, domaći tim se može pohvaliti odličnom igrom Zeničanina Tarika Biberovića. On je bio najefikasniji na terenu s 16 poena i 6 skokova. Njega su pratili Baldwin sa 14 i Calson sa 12 poena.

Na drugoj strani, u redovima Panatinaikosa, Nunn i Lessort su svaka postigli po 14 poena, dok je Sloukas dodao 13 poena. Ova utakmica je pokazala visok nivo takmičenja i napetosti, čime je dodatno obradovala ljubitelje košarke.