Organizacija vjencanja
HomeSportKosarkaKontroverzno suđenje: Tavares ostaje na terenu nakon petog faula

Kontroverzno suđenje: Tavares ostaje na terenu nakon petog faula

Greška suđenja u važnom trenutku

Na nedavnom susretu između Reala i njihovih protivnika, dogodila se kontroverza koja je obilježila utakmicu. Gabriel Tavares, igrač Reala, napravio je peti faul u četvrtoj četvrtini, ali nije napustio parket.

Objašnjenje greške

Sudijama i zapisničkom stolu promakla je jedna lična greška, što je dovelo do toga da Tavares ostane u igri duže nego što je trebalo. Prvi faul Tavares je dobio na 3:13 minuta do kraja prve četvrtine zbog nesportske greške protiv Kalinića.

Nejasnoće u zapisniku

Tokom druge četvrtine, Tavares je napravio još jedan faul nad Kalinićem. Sudija je pokazao broj “2”, ali je zapisnički sto taj broj protumačio kao “13”, te je grešku knjižio Džananu Musi.

Kritika publike i analitičara

U trećoj četvrtini, Tavares je nastavio praviti faulove, a kada je faulirao Plavšića, već je trebao napustiti igru. Međutim, zbog zbrke u bilježenju, ostao je na terenu i završio utakmicu.

Ovo suđenje izazvalo je razočaranje među navijačima i stručnjacima, koji su istakli koliko ovakve greške mogu uticati na ishod utakmice.