Subota, 19 Oktobra, 2024
HomeSportNogometPoraz Slobode u Gabeli: GOŠK konačno do pobjede nakon teških momenata

Poraz Slobode u Gabeli: GOŠK konačno do pobjede nakon teških momenata

Sloboda s novim trenerom u Gabeli

Sloboda iz Tuzle stigla je u Gabelu s ciljem da osvoji bodove spasa. Novi trener, Zlatan Nalić, i nova uprava, predvođena Azmirom Husićem, imali su visoke ambicije. Međutim, prvi utisci ukazuju na teške dane za Tuzlake.

GOŠK prekinuo seriju neuspjeha

GOŠK, koji je do ovog kola imao samo jedan bod u devet utakmica, poveo je u 29. minuti. Strijelac prvog gola bio je Riad Šuto, čime je otvorena priča o preokretu.

Problemi za Slobodu u drugom poluvremenu

U nastavku susreta, Tuzlaci su se susreli s još većim problemima. Martin Šroler povisio je rezultat na 2:0 u 67. minuti. Sloboda nije uspjela doći do preokreta, a situacija je dodatno pogoršana nakon crvenog kartona za Filipa Mekića.

GOŠK slavi važnu pobjedu

Završni rezultat bio je 2:0 za GOŠK, koji je ovom pobjedom preskočio Slobodu na tabeli. Sloboda se tako našla na dnu sa samo dva osvojena boda. U narednom kolu, GOŠK gostuje Slogi u Doboju, dok Sloboda dočekuje Zrinjski.