Nedjelja, 13 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaKošarkaška pobjeda Bosne: Dominacija u posljednjoj četvrtini

Košarkaška pobjeda Bosne: Dominacija u posljednjoj četvrtini

Izjednačena borba u prvom poluvremenu

Košarkaška utakmica između Bosne i Promo tima bila je neizvjesna tokom prvog poluvremena. Bosna se mjesecila s rezultatom 40:34. Igrači Promo tima pružili su snažan otpor, ali nisu uspjeli značajnije odvojiti Bosnu.

Treća četvrtina: Promo se približava

U trećoj četvrtini, Promo je zaigrao agresivnije i uspio smanjiti zaostatak na samo dva poena. Njihova energija i borba do posljednjih sekundi omogućili su im da ostanu u igri.

Posljednja četvrtina donosi dominaciju

Ipak, Bosna je u posljednjoj četvrtini dodatno pojačala tempo. Utakmica se razvila u njihovom smjeru, dok su nadigrao goste rezultatom koji je bio zasluženo ubjedljiv. Na kraju su slavili s jasnom razlikom.

Najbolji pojedinci utakmice

Underwood je predvodio Bosnu s 19 postignutih poena, a Kovačević je pridonio s dodatnih 12. Kod Promo tima, Krajinić je imao izvanrednu izvedbu, ostvarivši double-double učinak od 21 poena i 10 skokova.

Ostali rezultati kola

U današnjem kolu, pobijedile su i ekipe Radničkog iz Goražda, Orlovik i Sloboda. U jednom od istaknutih mečeva, Mostar je izgubio od Radničkog rezultatom 58:98.