Četvrtak, 10 Oktobra, 2024
Organizacija vjencanja
HomeSportNogometMachac Savladao Alcaraza i Plasirao se u Polufinale Shanghai Mastersa

Machac Savladao Alcaraza i Plasirao se u Polufinale Shanghai Mastersa

Češki teniser Tomáš Macháč ostvario je značajnu pobjedu protiv Carlosa Alcaraza rezultatom 2:0 na turniru Rolex Shanghai Masters. Ova pobjeda mu je omogućila prolaz u polufinale, gdje će se suočiti s Jannikom Sinnerom.

Uzbudljiv Duel

Meč je trajao sat i 55 minuta, a Macháč je slavio sa setovima 7:6 i 7:5. U prvom setu, oba igrača su bila veoma sigurna na svom servisu, pa je set otišao u tie-break. Macháč se bolje snalazio u tom trenutku, te je poveo sa 1:0.

Preokret u Drugom Setu

Na početku drugog seta, Macháč je napravio break i poveo 3:1. Međutim, Alcaraz je uspijevao da se vrati u meč. Ipak, Macháč je ponovo oduzeo servis Špancu i stigao do 7:5, čime je osigurao svoju pobjedu.

Okvir Polufinala

U polufinalu, Macháč će se sastati sa Jannikom Sinnerom. Ova utakmica obećava uzbudljiv duel, jer su se oba tenisera već susrela u ključnim momentima turnira.

Time je Macháč spriječio novi okršaj Alcaraza sa Sinnerom, koji se dogodio prošle sedmice u Pekingu, gdje je Sinner izgubio u finalu.

Rezultat meča: Tomáš Macháč – Carlos Alcaraz 2:0 (7:6, 7:5).