Utorak, 8 Oktobra, 2024
HomeSportNogometSudija Mario Zebec kažnjen zbog greške koja je oštetila Slaven Belupo

Sudija Mario Zebec kažnjen zbog greške koja je oštetila Slaven Belupo

Katastrofalna greška u 9. kolu

Na svojoj koži to je osjetio sudija Mario Zebec tokom utakmice 9. kola hrvatskog prvenstva. Njegova odluka negativno je utjecala na tim Slaven Belupo u susretu protiv Rijeke. Iako je meč završio rezultatom 0:0, Zebec je u 35. minuti poništio čist pogodak Belupa koji je mogao donijeti drugu pobjedu ove sezone.

Poništen gol izazvao veliku polemiku

Nakon ubačaja iz kornera, Dominik Kovačić je postigao gol, no sudija Zebec je to poništio. Razlog za ovu odluku bila su navodna prekršaja u napadu. Sporni trenutak može se pogledati na 1:39 minuti videa sa meča.

Posljedice za suđenje

Nakon analize snimka, čelnici sudijske organizacije zaključili su da je Zebec napravio ozbiljnu grešku. Ova greška direktno je utjecala na rezultat susreta, što je dovelo do žestoke kazne. Odlučili su ga skinuti s liste sudija za ovu sezonu.

Krajnje neizvjestan kraj karijere

U ovoj sezoni, Zebec je sudio pet utakmica, a susret protiv Rijeke mogao bi mu biti posljednji u elitnom rangu. Među ostalim susretima su bili i oni između Dinama i Istre, te Hajduka i Osijeka.