Ponedjeljak, 7 Oktobra, 2024
HomeSportNogometVrhunsko finale u Taškentu: Brazil ponovo šampion svijeta u futsalu

Vrhunsko finale u Taškentu: Brazil ponovo šampion svijeta u futsalu

Uzbudljivo finale u Taškentu

Finale Svjetskog prvenstva u futsalu odigrano je sinoć u Taškentu, glavnom gradu Uzbekistana. Tribine su bile ispunjene zvanicama iz nogometnog svijeta, među kojima je bio i predsjednik FIFA-e, Gianni Infantino.

Brazil protiv Argentine u dramatičnom meču

Ovo finale je ostalo u historiji, jer su se po prvi put u odlučujućem meču susrele dvije selekcije iz Južne Amerike. Brazil je na poluvremenu imao prednost od dva gola, zahvaljujući pogocima Ferraa i Rafaela.

Argentina se ne predaje

U drugom poluvremenu, Argentina je zaigrala hrabro. S golmanom u ulozi napadača, uspjeli su stvoriti pritisak na brazilsku odbranu. Matias Rosa je postigao gol dvije minute prije kraja.

Brazilska odbrana spašava titulu

Unatoč žestokoj ofanzivi Argentinaca, golman Brazila napravio je nevjerovatnu intervenciju. Tako je Brazil zadržao prednost i osvojio šestu titulu prvaka svijeta u futsalu.

Ukrajina osvaja bronzu

Utakmica za treće mjesto donijela je iznenađenje. Ukrajina je ostvarila nevjerovatan rezultat protiv Francuske, trijumfujući sa 7:1 i osvojivši bronzanu medalju.