Ponedjeljak, 7 Oktobra, 2024
HomeSportNogometBarcelona ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Alavesa

Barcelona ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Alavesa

Briljantna predstava Barce

Katalonska Barcelona je danas pružila fascinantnu igru na domaćem terenu. U utakmici protiv Alavesa, Katalonci su otvorili susret s golom već u sedmoj minuti. Robert Lewandowski je bio ključna figura, asistirajući prvom strijelcu.

Dominacija u prvom poluvremenu

Barcelona je udvostručila prednost 15 minuta kasnije. U 32. minuti, Lewandowski se ponovo upisao u strijelce, nakon asistencije Erica Garcije. Čini se da je Lewandowski bio nezaustavljiv, a gosti su se mučili da pariraju.

Nažalost za domaći tim, Toni Martinez je imao pogodak poništen zbog ofsajda. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 3:0 u korist Barce.

Drugo poluvrijeme i pokušaji Alavesa

U drugom dijelu utakmice, Alaves je pokušao doći do počasnog gola. Santiago Mourin je postigao pogodak u 85. minuti, ali je i ovaj gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ligaška situacija

Barcelona na reprezentativnu pauzu odlazi sa 24 boda iz devet odigranih susreta. Trenutno su ispred madridskog Reala za tri boda. Alaves se nalazi na 12. poziciji s deset osvojenih bodova.

U sljedećem kolu, Alaves će ugostiti Valladolid, dok će Barcelona igrati protiv Seville na svom terenu.