Nedjelja, 6 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaReal Madrid do prve pobjede: Džanan Musa blista u trijumfu protiv Zaragoze

Real Madrid do prve pobjede: Džanan Musa blista u trijumfu protiv Zaragoze

Uvod u susret

Real Madrid je konačno postigao prvu pobjedu ove sezone u uzbudljivom meču protiv Zaragoze. Utakmica je bila napeta, ali sjajna igra u trećoj četvrtini odlučila je pobjednika.

Tok utakmice

Nakon prvih 10 minuta igre, Real je vodio 23:20. Na poluvremenu, razlika je bila minimalna, 47:46. Međutim, pravi preokret desio se u trećoj četvrtini.

Dominacija u trećoj četvrtini

Džanan Musa i Facundo Campazzo preuzeli su inicijativu. Musa je postizao ključne poene, dok je Campazzo razigravao svoje suigrače. Real je sredinom treće četvrtine povećao vodstvo na 66:56.

Finale meča

Iako se Zaragoza pokušala vratiti i smanjila prednost na 86:84, to nije bilo dovoljno. Igrači Reala su mirno priveli utakmicu kraju, osiguravši sebi zasluženu pobjedu.

Individualni uspjesi

Džanan Musa bio je najbolji strijelac sa 18 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije, dok je njegov učinak valoriziran sa impresivnih 28. S druge strane, Emir Sulejmanović iz Zaragoze postigao je 7 poena i 6 skokova.

Real Madrid nastavlja sezonu s optimizmom, a Džanan Musa bez sumnje će biti ključna figura u nadolazećim utakmicama.