Četvrtak, 3 Oktobra, 2024
HomeSportNogometOmladinci Sarajeva Osvajaju Bodove u Dramatičnom Susretu Lige Prvaka

Omladinci Sarajeva Osvajaju Bodove u Dramatičnom Susretu Lige Prvaka

Čvrsta igra Bordo juniora

U uzbudljivom susretu Lige prvaka, omladinski tim Sarajeva je odigrao značajnu utakmicu protiv Strumice. Nakon što su u prvom meču remizirali 2:2, Bordo momci su u drugom susretu pokazali hrabrost i odlučnost. Igrali su na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase”, gdje su dominirali terenom.

Golovi koji donose prednost

Sergej Ignatkov postigao je prvi gol za Sarajevo u 56. minuti, a postignut je nakon preciznog prekida. Ovo je bio ključni trenutak koji je ekipi donio prednost. Deset minuta prije kraja, Muamer Hamzić je potvrdio pobjedu svojim pogotkom, postavljajući konačan rezultat na 2:0.

Osam igrača Strumice

Stanje na terenu dodatno se zakomplikovalo za Strumicu kad je Igor Ristov dobio dva žuta kartona unutar petnaest minuta. Ovaj isključeni igrač ostavio je svoj tim s deset igrača, što je značajno uticalo na njihovu igru.

Budućnost za juniora Sarajeva

U sljedećem kolu, ekipa Sarajeva će se suočiti s juniorima Maccabi Petah Tikve. Obje utakmice će se igrati u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, što dodatno povećava uzbuđenje među navijačima.