Ponedjeljak, 30 Septembra, 2024
HomeSportOstali sportoviNjemčević ne uspijeva do treće titule svjetske prvakinje u maratonu

Njemčević ne uspijeva do treće titule svjetske prvakinje u maratonu

Njemčević u akciji za treću titulu

Njemčević je bila liderka uoči završnog takmičenja u Lake Placidu, s 40 bodova više od drugoplasirane Vere Losser. Kako bi osvojila treću titulu najbolje biciklistkinje na svijetu, Njemčević je trebala završiti ispred Losser.

Prethodni uspjesi Njemčević

Ova izvanredna biciklistkinja je već dva puta osvojila titulu ukupne pobjednice Svjetske serije, i to 2022. i 2023. godine. Pored nje, na vrhu su se našle i Blaža Pintarić iz Slovenije i Bigham Sally iz Velike Britanije.

Rezultati utrke u Lake Placidu

Nažalost, Njemčević je utrku u Lake Placidu završila na trećem mjestu, dok je titulu osvojila Losser. Prvo mjesto pripalo je namibijskoj biciklistkinji, dok je Nizozemka Roose Van Doorn zauzela drugo mjesto.

Konačan poredak u Svjetskom kupu

Usprkos trećem mjestu, Njemčević ostaje jedna od najuspešnijih biciklistkinja u toj disciplini. Njeni rezultati i posvećenost biciklizmu će sigurno inspirirati mnoge mlade sportiste.