Ponedjeljak, 30 Septembra, 2024
HomeSportNogometSukobi na derbiju: Atletico i Real prekinuli meč zbog incidenata

Sukobi na derbiju: Atletico i Real prekinuli meč zbog incidenata

Real Madrid slavi, ali uz nemile scene

Derbi utakmica između Atletica i Reala donijela je uzbudljive trenutke, ali i ozbiljne probleme. Kraljevi su od starta dominirali, no mreže su mirovale do 64. minute. Tada je Vinicius odlično prošao i centrirao, a Eder Militao je loptu poslao u mrežu za 1:0.

Prekid meča zbog provokacija

Nakon što je Real poveo, dogodile su se nemile scene. U 70. minuti, sudija Busquets Ferrer je prekinuo susret uslijed bacanja predmeta s tribina prema golmanu Thibautu Courtoisu. Navijači Atletica su ga gađali, ljuti zbog njegovog ponašanja.

Courtois izazvao bijes domaćih navijača

Belgijski golman je tokom proslave gola pokazivao gestikulacije prema tribinama, što je dodatno razbjesnilo domaće navijače. S obzirom na to da je Courtois ranije igrao za Atletico, postao je omražen među njihovim fanovima.

Derbi pod tenzijama

Meč je prekinut na deset minuta zbog situacije s tribinama. Iako su Kraljevi na terenu prevladavali, incidenti su cijelu atmosferu učinili napetom. Sudija je donio ispravnu odluku jer nije bilo bezbjedno nastaviti igru.