Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeSportNogometSloga dominirala protiv Slobode: Pobjeda rezultatom 3:0

Sloga dominirala protiv Slobode: Pobjeda rezultatom 3:0

Rani udarac za Slobodu

Fudbalski klub Sloga ostvario je uvjerljivu pobjedu nad Slobodom rezultatom 3:0. Šok za domaće uslijedio je već u šestoj minuti, kada je Muminović katastrofalno ispucao loptu. Loptu je preuzeo Jović, koji je odmah uputio odličan šut za vodstvo Sloge.

Mučna prva polovica susreta

Tokom prve polovice meča, Sloboda nije uspjela doći do izjednačenja. Imali su dvije dobre prilike preko Hasanbegovića i Cvijanovića, ali nisu uspijevali zaprijetiti golu gostiju. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom Sloge rezultatom 1:0.

Odluka u završnici meča

U drugom poluvremenu, Sloboda nije uspjela nametnuti svoj stil igre. Sloga se ispostavila kao bolja ekipa. Deset minuta prije kraja, Jović postiže svoj drugi gol, nakon centaršuta Mrkaića.

Pobjednička euforija Sloge

U sudijskoj nadoknadi, Đekić je postavio konačnih 3:0. Ova pobjeda ostavila je Slogu na 10. mjestu, dok se Sloboda nalazi na pretposljednjem 11. mjestu. U narednom kolu, Sloboda ide na gostovanje GOŠK-u, a Sloga će odmjeriti snage s Radnikom.