Petak, 27 Septembra, 2024
HomeSportNogometDrama u Rimu: Vučica i Parižani dijele bodove, Ajax uvjerljiv protiv Bešiktaša

Drama u Rimu: Vučica i Parižani dijele bodove, Ajax uvjerljiv protiv Bešiktaša

Dramatičan susret u Rimu

Iako je ekipa Vučice povela golom Dovbyka od 32. minute, španski tim nije zadržao prednost. U finišu susreta, Parades je 85. minuti poravnao rezultat na 1:1. Ovaj neizvjestan meč pokazao je nepredvidivost europskog nogometa.

Ajax briljira protiv Bešiktaša

Na domaćem terenu, Ajax je ostvario impresivnu pobjedu nad Bešiktašom rezultatom 4:0. Iako bh. reprezentativac Benjamin Tahirović nije igrao, njegovi suigrači briljirali su. Strijelci za Ajax bili su Fitz-Jim, Taylor i dva puta Godts.

Uzbudljiv okršaj Eintrachta i Viktorie

Meč između Eintrachta Francfurt i Viktorie Plzen završen je rezultatom 3:3. Domaći su vodili 3:1 do 86. minute, ali Česi su uspjeli izjednačiti u dramatičnom finišu i izbjeći poraz.

Lyon savladao Olympiacos

Lyon je na svom terenu zabilježio pobjedu protiv prošlogodišnjeg pobjednika Konferencijske lige. Ekipa je savladala Olympiacos rezultatom 2:0, a strijelci su bili Cherki i Benhrama. Ova pobjeda dodatno jača Lyonove šanse u grupnoj fazi.