Petak, 27 Septembra, 2024
HomeSportNogometUzbudljiv derbi: Sarajevo i Željezničar remizirali na Koševu

Uzbudljiv derbi: Sarajevo i Željezničar remizirali na Koševu

Utakmica s dva lica

Derbi između Sarajeva i Željezničara završen je remijem, a utakmica je bila dinamična s dva potpuno različita poluvremena. Prvo poluvrijeme pripalo je ekipi sa Grbavice, koja je vodila 1:0.

Maestralna asistencija Amera Hiroša

Većinu uzbuđenja pružio je sjajni vezista Željezničara, Amer Hiroš. On je bio ključna figura u igri, asistirajući Aleksandru Boljeviću za vodeći gol.

Refleksije nakon utakmice

Poslije meča, Hiroš je istakao kako ekipa može žaliti što nije iskoristila više prilika u prvom dijelu. “Imali smo nekoliko zicera, ali se u drugom poluvremenu nismo snašli”, istakao je.

Nesporazum u svlačionici

Hiroš je potvrdio da povlačenje u drugom poluvremenu nije bilo planirano. “Nismo dogovorili takvu strategiju, jednostavno smo upali u loš ritam”, objasnio je vezista.

Zaključak i očekivanja

Željezničar je došao na Koševo s ambicijom da osvoji tri boda. “Ne mogu reći da sam zadovoljan rezultatom, jer smo mogli više”, zaključio je Hiroš.