Petak, 27 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaBosna se Vratila u ABA 2 Ligu: Uzbudljivi Derbi protiv Vojvodine

Bosna se Vratila u ABA 2 Ligu: Uzbudljivi Derbi protiv Vojvodine

Uvod u derbi

Bosna se nakon duže pauze vratila u regionalnu košarku s visokim ambicijama. Ove sezone, klub se takmiči u ABA 2 ligi, a prvi izazov donio je derbi protiv Vojvodine. Ova utakmica smatrala se ključnom za obje ekipe u borbi za titulu.

Kretanje prema pobjedi

Već od početka utakmice, uživali smo u uzbudljivoj košarci. Bosna je odigrala sjajno prvo poluvrijeme, a ključna figura bio je Jarrod West. U prve dvije četvrtine, West je postigao 14 poena, a Bosna je na poluvremenu imala vodstvo (42:37).

Preokret Vojvodine

Treća četvrtina donijela je preokret. Vojvodina je pojačala odbranu i uspjela zatvoriti Westa. U tom periodu, Bosna nije postigla lako poene, dok su Novosađani kontrolirali igru.

Završnica i ishod

Nažalost, Bosna se potpuno izgubila u četvrtoj četvrtini. Vojvodina je bez problema kontrolisala završnicu i završila utakmicu pobjedom rezultatom 77:68. Najefikasniji na terenu za Bosnu bio je Jarrod West sa 19 poena, dok je Đoko Šalić dodao 16. Kod Vojvodine, Luka Ašćerić se istakao s 19 poena.