Nedjelja, 22 Septembra, 2024
HomeSportNogometKoprvnica: Slaven Belupo slavio uz odličnu igru protiv Dinama

Koprvnica: Slaven Belupo slavio uz odličnu igru protiv Dinama

Uvod u uzbudljiv susret

U Koprivnici se odigrao zanimljiv nogometni susret između Slavena Belupa i Dinama. Iako je Dinamo vodio do samog kraja, domaći tim uspio je preokrenuti rezultat.

Pogodak Brune Petkovića

Bruno Petković je u 32. minuti poveo Dinamo u vodstvo. Njegov gol dao je gostima nadu za nastavak utakmice. Ipak, povoljan ishod za goste nije dugo trajao.

Izjednačenje i preokret

U prvoj minuti nadoknade, Ljuban Crepulja postigne izjednačujući pogodak. Ovaj trenutak označio je preokret, jer je Slaven Belupo nastavio s napadima.

Tri gola u seriji

Slaven nije stao na izjednačenju. Postigli su tri uzastopna gola, i to zahvaljujući Adrianu Liberu, Ivanu Dolčeku i Iliji Nestorovskom. Ove sjajne igre donijele su im uvjerljivu pobjedu od 4:1.

Položaj na tabeli

Ovom pobjedom, Slaven Belupo je došao do svoje prve ovosezonske pobjede i trenutno se nalazi na devetom mjestu. Dinamo ostaje treći sa 13 bodova iz sedam odigranih utakmica.

Šta slijedi dalje?

U sljedećem kolu, Slaven Belupo će gostovati kod Gorice, dok će Dinamo na svom terenu ugostiti Lokomotivu. Igrači oba tima imaju što pokazati u narednim utakmicama.