Nedjelja, 22 Septembra, 2024
HomeSportNogometSarajevo slavi pobjedu u uzbudljivom derbiju zahvaljujući Guliashviliju

Sarajevo slavi pobjedu u uzbudljivom derbiju zahvaljujući Guliashviliju

Pobjednički gol Guliashvilija

Fudbalski klub Sarajevo ostvario je važnu pobjedu protiv Borca, zahvaljujući jedinom golu Giorgija Guliashvilija. Ovaj talentovani Gruzijac donio je tri boda Bordo timu i pokazao izvanrednu formu.

Uzbudljivo otvaranje utakmice

Utakmica je počela dramatično. Već u 27. sekundi dosuđen je jedanaesterac za Borac. Bubanja je srušio Despotovića, a sudija Jelić nije oklijevao da dosudi penal.

Despotović je, nažalost, prokockao priliku. Njegov udarac s bijele tačke završio je visoko iznad gola, čime su igrači Sarajeva izbjegli rani šok.

Majstorija iz slobodnog udarca

Mirna igra trajala je do 14. minute, kada je Guliashvili izveo spektakularan slobodan udarac s 30 metara. Lopta je završila u mreži, a Sarajevo je povelo 1:0.

U 17. minuti, Bordo tim je mogao povećati prednost, no Jović je glavom nakon kornera poslao loptu preko prečke.