Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometBenfica osigurala pobjedu protiv Crvene zvezde u Ligi prvaka

Benfica osigurala pobjedu protiv Crvene zvezde u Ligi prvaka

Utakmica u Beogradu

Fudbalski klub Benfica ostvario je važnu pobjedu protiv Crvene zvezde u prvom kolu Lige prvaka. Gosti su poveli već u devetoj minuti susreta kada je turski reprezentativac Kerem Akturkoglu postigao gol. Petnaest minuta kasnije, Orkun Kokcu je fenomenalnim slobodnim udarcem udvostručio prednost svog tima.

Bolja igra Zvezde u drugom poluvremenu

Tokom nastavka, Crvena zvezda je pokazala bolju igru, što je rezultiralo njihovim pogotkom u 86. minuti. Milson je iskoristio asistenciju Cherifa Ndiayea da bi smanjio rezultat na 2:1. Međutim, do kraja susreta nije bilo promjena pa je utakmica završila pobjedom Benfice.

Uloga Rade Krunića i budući susreti

Bh. reprezentativac Rade Krunić na terenu je bio do 82. minute, kada ga je zamijenio Luka Ilić. U sljedećem kolu Lige prvaka, Zvezda će gostovati u Milanu kod Intera, dok će Benfica ugostiti madridski Atletico na vlastitom terenu.