HomeSportNogometLiverpool slavio protiv Milana u uzbudljivom derbiju Lige prvaka

Liverpool slavio protiv Milana u uzbudljivom derbiju Lige prvaka

Bogata historija derbija

Milan i Liverpool imaju dugogodišnju tradiciju susreta u Ligi prvaka.

Jedan od najpoznatijih mečeva odigran je u finalu 2005. godine, koji se smatra besmrtnim. Svaki susret između ova dva tima donosi uzbuđenje i neizvjesnost, bez obzira na fazu takmičenja.

Utakmica na San Siru

Večeras su Rossoneri počeli odlično. Christian Pulišić postigao je gol već u trećoj minuti. Igrao je kontru i precizno matirao golmana Liverpoola. Milan je tada izgledao kao dostojan protivnik favorizovanim Redsima.

Preokret Liverpoola

Međutim, Liverpool je ubrzo preuzeo kontrolu nad utakmicom. Do poluvremena su postigli dva gola. Stoperi Ibrahima Konate i Virgil van Dijk bili su strijelci prema kraju prvog dijela.

Mohamed Salah imao je priliku da poveća vodstvo, ali je dva puta pogodio prečku.

Odluka pada u drugom poluvremenu

Na početku drugog poluvremena, Milan je pokušao povratiti kontrolu, ali bez potencijalnih prilika. Utakmicu je definitvno riješio Dominik Szoboszlai u 67. minuti, postavljajući rezultat na 3:1.

Povreda Maignana i teška noć za Milan

Milan je pretrpio dodatni udarac povredom Mike Maignana, što je dodatno pogoršalo situaciju za domaćine. Ova noć na San Siru ostat će u sjećanju kao košmar za Rossonere.