HomeSportNogometJuventus započeo Ligu prvaka uvjerljivom pobjedom nad PSV-om

Juventus započeo Ligu prvaka uvjerljivom pobjedom nad PSV-om

Uvod u novu sezonu Lige prvaka

Juventus je na impresivan način otvorio novu sezonu Lige prvaka. Na svoj dom, stadionu Allianz, savladali su nizozemsku ekipu PSV rezultatom 3:1.

Brzi golovi odlučili meč

Pobjeda je praktički osigurana već u prvom poluvremenu. Kenan Yildiz postigao je prvi gol za Juve u 21. minuti. Nedugo zatim, u 27. minuti, Weston McKennie povećava prednost na 2:0.

Nicolas Gonzalez potvrđuje pobjedu

U drugom poluvremenu, Nicolas Gonzalez je postigao treći gol za staru damu u 52. minuti, dodatno učvrstivši prednost. Iako je Ismael Saibari iz PSV-a postigao počasni gol u trećoj minuti sudijske nadoknade, Juventus je zadržao kontrolu nad utakmicom.

Konkurencija u grupi

U istoj grupi, Aston Villa je pobijedila Young Boys rezultatom 3:0. Ovaj rezultat dodaje dodatni naboj nadmetanju u grupi A. Golove za Aston Villu postigli su Youri Tielemans, Jacob Ramsey i Amadou Onana.

Zaključak

Juventusov uvod u Ligu prvaka može se opisati kao savršen. Ova noć ostavlja nadu navijačima u uspješnu sezonu i odlične nastupe u daljnjim utakmicama.