HomeSportNogometUdinese šokirao Parmu: Veliki preokret na stadionu

Udinese šokirao Parmu: Veliki preokret na stadionu

Neizvjesno prvo poluvrijeme

Iako su mnogi navijači očekivali lakoću igre, Udinese se suočio s velikim izazovima. Parma je dominirala tokom prvog poluvremena, vodeći sa 2:0. Golovi Del Prata u 2. i Bonnyja u 43. minuti stvorili su značajnu prednost za domaće. Ipak, popularne Zabre nisu bile spremne na poraz.

Preokret u drugom poluvremenu

Nakon odmora, Udinese je krenuo odlučno. U 50. minuti Lucca je smanjio prednost na 2:1, što je dalo dodatni zamah ekipi. Uslijedila je prava eksplozija talentovanog Thauvina, koji je postigao dva uzastopna gola u 68. i 77. minuti.

Trijumf i vodeća pozicija

Osvojivši preokret, Udinese je ostvario svoju treću pobjedu u sezoni rezultatom 3:2. Ovim trijumfom ekipa je na čelu Serije A sa 10 bodova. Tim sada ima jedan bod više od drugog Napolija, dok su Inter, Juventus i Torino sa po dva boda manje.