Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaDinamo Sassari osvojioc Memorijalnog turnira "Mirza Delibašić"

Dinamo Sassari osvojioc Memorijalnog turnira “Mirza Delibašić”

Triumf italijanskog kluba u Sarajevu

Košarkaši Dinamo Sassarija postali su osvajači 17. izdanja Memorijalnog turnira “Mirza Delibašić”. Ovaj turnir se održava u čast jednog od najvećih sportista BiH.

Pobjeda nad rumunskim Clujem

U finalnom meču, Sassari je savladao rumunski Cluj rezultatom koji je donio preokret. Iako je Cluj vodio tokom prvog poluvremena, italijanski tim je u trećoj četvrtini pokazao svoju superiornost.

Nenad Marković vodi ekipu do uspjeha

Na klupi Sassarija sjedi bosanskohercegovački trener Nenad Marković. Njegovo vođenje tima doprinijelo je velikom uspjehu na turniru.

Preokret u drugom poluvremenu

Nakon prvih dvadeset minuta, rezultat je bio 38:35 u korist Cluja. Ipak, Sassari je odigrao briljantno u drugom poluvremenu i stvorio značajnu prednost.

Utisak i poruke iz svlačionice

Nenad Marković je poslije pobjede istakao važnost rada i discipline u sportu. U intervjuu za Klix.ba rekao je: “Pola života sam proveo u Skenderiji i trenirao ‘kao konj’, ne vidim da mladi danas toliko rade.”