HomeSportNogometLiverpool pretrpio poraz na Anfieldu od Nottingham Forest

Liverpool pretrpio poraz na Anfieldu od Nottingham Forest

Dominacija Liverpoola bez rezultata

U susretu protiv Nottingham Forest, Liverpool je i dalje zadržao potpunu inicijativu tokom prvog poluvremena. Međutim, domaći tim nije uspio stvoriti dovoljan broj prilika za postizanje gola. Gosti su bili defanzivno orijentirani i nisu pokazali ništa u napadu, što je rezultiralo bezopasnom igrom.

Šokantan trenutak za Liverpool

Drugo poluvrijeme donijelo je sličan scenarij. Liverpool je nastavio jalovo napadati, dok se Nottingham probudio. U 72. minuti, gostujući tim je šokirao domaće navijače. Elanga je asistirao Hudson-Odoiju, koji je pogodio za konačnih 1:0.

Thistorijski trenutak za Nottingham

Pobjeda Nottingham Forest na Anfieldu bila je prva od 1969. godine. Ovim trijumfom Nottingham je preuzeo četvrtu poziciju na tabeli Premiershipa, dok Liverpool ostaje na drugom mjestu s tri boda manje od Manchester Cityja, koji drži prvo mjesto.

Sljedeći mečevi

U narednom kolu, Liverpool će dočekati Bournemouth, dok će Nottingham gostovati Brightonu. Obje ekipe imaju što izgubiti u sljedećim mečevima, stoga se očekuje zanimljiva borba za bodove.