HomeSportNogometNevrijeme prekinulo susret: Sjeverna Koreja i Katar podijelili bodove u Vientianeu

Neizvjesni trenutci na Nacionalnom stadionu

U drugom kolu azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Sjeverna Koreja i Katar odigrali su neodlučenih 2:2. Utakmica je odigrana u glavnom gradu Laosa, Vientianeu.

Pogotci u prvom poluvremenu

Sjeverna Koreja je povela u 19. minuti zahvaljujući pogotku Ri Il-Songa. Ipak, Katar se brzo vratio u igru. Akram Afif iz jedanaesterca poravnava rezultat na 1:1 u 31. minuti.

U 44. minuti, Almoez Ali pogađa za preokret i vodi svoju ekipu u vodstvo od 2:1. No, Sjeverna Koreja se nije predavala. U 51. minuti, Kang Kuk-Chol izjednačuje na 2:2.

Olujno nevrijeme prekida igru

U 57. minuti, susret je prekinut zbog jakog nevremena. Sudija Nazmi Nasaruddin odlučuje da igrače pošalje u svlačionice zbog potopljenog terena.

Nakon 20 minuta čekanja, utakmica je nastavljena. Međutim, nijedna ekipa nije mogla doći do pobjede. Na kraju, obe ekipe su podijelile bodove, zadržavajući neizvjesnost u kvalifikacijama.